O nas

Nasza Fundacja powstała w sierpniu 2018 roku, choć pierwsze działania sięgają 2013.
Naszym nadrzędnym celem jest wspieranie harmonijnego rozwoju dziecka w zgodzie  prawidłami rozwojowymi oraz wspieranie kontaktu dzieci z przyrodą.
Kim jesteśmy?

Anna Andrykowska – z zamiłowania i zawodu jestem pedagogiem, pedagogiem specjalnym, specjalistką komunikacji osób niemówiących (AAC).
Wykształcenie zdobywałam na UP w Krakowie i na Uniwersytecie Pedagogicznym w Ludwigsburgu/ Reutlingen w Niemczech. Od 11 lat pogłębiam doświadczenie i wiedzę w pracy pedagogicznej i terapeutycznej nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Danii i Szwajcarii. Stale uczestniczę w szkoleniach, warsztatach, konferencjach, praktykach i wizytach studyjnych, zarówno w środowisku akademickim, jak i alternatywnym (ich liczbę trudno byłoby zliczyć).
Praca z dziećmi pozwoliła mi zrozumieć, że prawdziwa zmiana i rozwój dokonują się tylko dzięki uruchomieniu motywacji wewnętrznej, jednym z początków takiej pracy był projekt Teatr Doświadczeń.
Jestem entuzjastką rozwoju dziecka w zgodzie i w kontakcie z Naturą, uczestniczyłam w praktykach pedagogicznych w niemieckich przedszkolach leśnych, oraz od pięciu lat współorganizuję projekt Q’Naturze, obecnie wiceprezes Fundcji.
Od kilku lat zgłębiam tajniki wspierania harmonijnego i naturalnego rozwoju małych dzieci prowadząc Salę Wolnej Zabawy. Jestem w trakcie szkolenia kwalifikacyjnego w Instytucie Pikler w Budapeszcie, gdzie studiuję podejście Emmi Pikler.
Nieustannie szkolę się także w zagadnieniach pedagogiki waldorfskiej, uczestnicząc w konferencjach, warsztatach i wykładach w Polsce i za granicą.
Na codzień jestem przede wszystkim praktykiem, ale od kilku lat prowadzę również zajęcia na krakowskich uczelniach, na studiach dziennych oraz podyplomowych. Prowadzę również szkolenia i warsztaty dla profesjonalistów, entuzjastów i rodziców. Występuję na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Mam za sobą również kilka publikacji i tłumaczeń w tematyce pedagogicznej.

 

Maciej Mrozowski – przede wszystkim Tata:-)
… pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), absolwent Studium Edukacji Niezależnej na Uniwersytecie Warszawskim, od siedmiu lat pracujący jako pedagog waldorfski. Uczestnik licznych konferencji poświęconych rozwojowi dziecka w tematyce pedagogiki waldorfskiej i przedszkoli leśnych.
Odbył praktyki pedagogiczne w przedszkolach leśnych w Niemczech, autor licznych artykułów, wywiadów poświęconych tej tematyce, wykładał na studium waldorfskim w Krakowie.
Prelegent na konferencjach poświęconych edukacji alternatywnej w Polsce.
Współtwórca projektu Q’Naturze, prezes Fundacji Q’Naturze.

Na mocy art.78 Ustawy o prawie autorskim, wszystkie osoby, które mają  chęć wykorzystania zawartych na naszej stronie zdjęć lub informacji, prosimy o nie robienie tego bez wcześniejszych konsultacji i wyrażonej na to pisemnej zgody.

photo

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s