Czym są Spotkania?

waldy-pogodzinach

W odpowiedzi na potrzeby dziecięcego rozwoju, postanowiliśmy stworzyć cykl cotygodniowych Spotkań z Lasem.
Las jest przestrzenią, która przede wszystkim oddziałuje na obszar naszych przeżyć, dlatego tak głęboko zapisują się one w naszych wnętrzach, budując m.in. system wartości, jak i wrażliwość na otaczający świat przyrody, którego ma się wrażenie jest coraz mniej w obecnych czasach. Q’Naturze, to nie tylko zwrócenie się w stronę przyrody, ale przede wszystkim zwrócenie ku naturze dziecka.
Dzięki kompetencjom pedagogicznym oraz wieloletniemu doświadczeniu płynącemu
z prowadzenia leśnych półkolonii oraz leśnego przedszkola, nasze spotkania opierają się na rozumieniu i wspieraniu praw rządzących rozwojem dziecka.
Ile leśna przestrzeń daje dzieciom, dlaczego to jest tak ważne, aby miały z nią kontakt, po co de facto stworzyliśmy cykl takich spotkań? Po odpowiedzi zachęcamy do lektury relacji z Leśnych półkolonii na naszej stronie oraz do artykułu:
http://www.eko.edu.pl/ksiazka/kto-zobaczy-dzika/

JAK TO DZIAŁA

Grupa sobotnia:
Spotykamy się w wyznaczonym miejscu, skąd wyruszamy z dziećmi do stałego miejsca spotkania. Tam rozpoczynamy od wspólnego przywitania, po którym wędrujemy do wybranej przez nas przestrzeni w lesie. Jest to czas doświadczania otaczającej przestrzeni wszystkimi zmysłami, wspierający rozwój ruchu i równowagi,  koordynacji, integracji sensorycznej, poczucia sprawstwa i własnej wartości poprzez zaufanie do swoich możliwości i doświadczanie siebie w świecie pełnym wyzwań.
Po wędrówce pełnej wrażeń następuje odpoczynek, przekąska i czas na wolną zabawę, aby dać dzieciom możliwość wydechu i przestrzeń na nieskrępowany ruch, który jest fundamentalną potrzebą dzieciństwa. Po czasie pełnym eksploracji, przeżyć i indywidualnych doświadczeń, zbieramy dzieci w pożegnalnym kręgu, gdzie pojawia się przestrzeń na kończącą „dzień” opowieść.
Dedykowana gr.wiekowa: 4 – 7 (3-latki po wcześniejszym uzgodnieniu)

Wyprawy odbywają się bez Rodziców (pomijając oczywiście czas i potrzebę adaptacji), tak aby dać dzieciom możliwość i przestrzeń na swobodną, nieskrępowaną, pełną skupienia eksplorację leśnej przestrzeni.
Wyprawy nie odbywają się w dni ulewne i w czasie sztormów :-).

WYNAGRODZENIE
Spotkania sobotnie: min. 3 os. – 40zł. W przypadku zebrania się grupy 5 osobowej – 35zł.

JEŚLI DLA KOGOŚ FINANSE BLOKUJĄ SOBOTNIE WĘDROWANIE, TO PROSIMY O TAKĄ INFORMACJĘ… zależy nam, aby spotkania otwarte były dla każdego:)

Szczegółowe informacje i zapisy po wcześniejszym zgłoszeniu:

Qnaturze@gmail.com; tel: 579636674

ZAPRASZAMY!!!

RELACJE Z DOTYCHCZASOWYCH SPOTKAŃ W ZAKŁADCE „Spotkania z Lasem”.

 

info_Spotkania zweekendowe

 

Reklamy